روز یاران صدر به نام امام

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت  /  به غمزه مساله آموز صد مدرس شد

امروز روز یاران امام بود؛ یاران امام موسی صدر. امروز ما میزبان علاقمندان و یاران امام صدر بودیم. اینکه چه شد که به ذهنمان رسید یک روز خودمان مهمان غرفه موسسه امام موسی صدر در نمایشگاه کتاب باشیم، مهم نیست. مهم، اتفاق امروز است. امروز تعدادی از علاقمندان امام برای آشنایی، دیدار و صحبت با ما به غرفه آمدند. با اینکه تنها تعدادی از دوستان آمده بودند، اما جلوی غرفه بشدت ازدحام شده بود، بطوریکه هر کدام فرصت کردیم به چند نفر جواب دهیم. خیلی ها آمدند. چند نفر که نمی توانستند در ساعت اعلام شده بیایند زودتر آمدند تا حضورشان ثبت شود. دفتری برای نوشتن دوستان آماده کرده بودیم، اما فرصت نشد همه عزیزان برایمان بنویسند. دوستان مجازی زیادی را امروز برای اولین بار دیدیم. دوستان قدیمی هم آمدند. تعداد زیادی به یاران صدر اضافه شدند. همه این هیاهو و آمد و رفت در حضور خانم صدر بود. حرف های زیادی رد و بدل شد. پیشنهادهای بسیار خوبی شنیدیم؛ طرح هایی که هرکدام می تواند بسیار موثر باشد. هرکسی را می دیدی با علاقه و عشقی ناتمام به امام خوبی ها، امام موسی صدر آمده بود.
بین مهمانان امروز از آفرین چیت ساز، بازیگر تئاتر و تلویزیون تا علی حق شناس نویسنده کتاب ساختار سیاسی اجتماعی لبنان، تا گوهری نویسنده فیلمنامه امام موسی صدر، تا دانشجو و طلبه و مدرس دانشگاه دیده می شدند. چند نفری روزهای قبل آمده بودند، اما امروز که به نام یاران صدر بود دوباره آمدند.
یاران صدر هم برای میزبانی امروز رزومه فعالیت های گروه و روزشمار اسارت امام صدر را طراحی کرده بودند. فرم عضویت ویژه خودمان را هم توزیع کردیم. علاوه بر آن، امروز شماره تماس مستقیم گروه هم اعلام شد. همه کسانی که آمده بودند علاقمند فعالیت های بیشتر بودند. همه از کندی کارها گله داشتند. معرفی اندیشه امام و تلاش جدی برای روشن شدن شدن سرنوشتش خواست مشترک همه بود. بعضی سراغ جلسات منظم گروه را می گرفتند. قول دادیم مشکل مکان را در اسرع وقت حل کنیم تا بتوانیم در خدمت دوستان باشیم.
همه اینها که گفته شد، حاشیه ای بود بر اصل اتفاق امروز. اگر اسم و هویت افراد امروز را کنار هم بگذاریم بسیار متضاد به نظر می آید. از هر قشر و عقیده و گروهی می شد کسی را دید. با وجود همه این اختلافات، همه این آدم ها یکجا جمع بودند. همه آنان را یک دلیل و یک اسم به آنجا کشانده بود: امام سید موسی صدر.
امروز همه به خاطر او، به نام او دور هم جمع شده بودند. شاید امام صدر تنها وجه مشترک حاضران امروز باشد. امروز همه میزبان بودند.
به نقل از سایت یاران صدر

 

روز یاران صدر به نام امام

/ 2 نظر / 19 بازدید
یار جوان صدر

سلام دوست من وبلاگ شما در حلقه وبلاگی یاران صدر ثبت شد. در صورت تمایل نداشتن به حضور در این حلقه وبلاگی، با گذاشتن کامنت، مدیر سایت را مطلع کنید . در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری از فعالیتهای این حلقه در دنیای مجازی به اطلاع شما می رسد. منتظر نظر شما هستم.

یار جوان صدر

سلام به شما یار صدر عزیز 14خرداد امسال امام موسی صدر 82 می شود.82 سالی که 32 سال آن در اسارت گذشته است. ما جوانان ایران، امروز نام امام موسی صدر را از زندان فراموشی و غربت آزاد می کنیم تا فردا از اسارت لیبی رهایش کنیم. برای سهیم شدن در این بزرگداشت می توانید از محصولات طراحی شده یاران صدر در وبلاگ یا سایت خود استفاده کنید و یا در صورت تمایل یک پست از وبلاگ خود را به 14خرداد و تولد امام موسی صدر اختصاص دهید. در ضمن از شما دعوت می شود در روز تولد امام موسی صدر با مراجعه به سایت یاران صدر در جشن تولد مجازی امام شرکت کنید. منتظر حضور گرم شما هستیم.